Існує багато середовищ програмування, у яких використовується мова програмування Pascal. До них належать: Turbo Pascal, Free Pascal, ABC Pascal та ін. У кожному з цих середовищ є свої особливості, пов'язані з типами даних, компіляцією, інтерпретацією та самим інтерфейсом. Проте є ряд правил, які є спільними для усіх цих середовищ. Вивчити їх потрібно обов'язково, інакше Ви жодним чином не уникнете помилок у своїй роботі. І як би Ви не намагалися зрозуміти все самотужки, проте Урок 1 прочитати таки доведеться.
Стандартна програма на Pascal завжди має таку структуру:
Стандартна програма на Pascal завжди має таку структуру:
program <ім'я>; {задаємо ім'я програми, воно повинно бути таким, щоб Ви самі розуміли, яку програму Ви пишете}
var <опис даних>; {тут необхідно прописати усі змінні, які будуть використані у Вашій програмі}
begin {таким чином ми відкриваємо "операторні дужки" і показуємо, що саме з цього місця починається перелік команд, які буде виконувати комп'ютер}
оператор; { тіло програми }
……………
оператор;
end. {вказує на завершення переліку команд і програми загалом}
Кожна крапка з комою, кома та крапка мають своє значення. Їх НЕ можна пропустити. Тому потрібно знати правила запису програм. Всі команди - це звичайні слова англійської мови, тому Ви повинні запам'ятовувати їх так само, як і слова на уроках англійської мови. Їх треба не "розуміти", а ВИВЧИТИ напам'ять. Програмування - це важка праця. Але ця праця буде винагороджена. Про це варто пам'ятати завжди.
Немає коментарів:
Дописати коментар